אודות

חזון

לפני כ – 13 הגה ויזם הרב פאם זצ"ל, מארה"ב, את הקמת רשת בתי ספר שובו, הרשת נפתחה בהנחיית אנשי מקצוע, מפקחים ואנשי חינוך, בכל הארץ, והצליחו ליצור מערכת חינוך חילופית העונה על כל הדרישות, הן החינוכיות והן הלימודיות תוך מניעת המחדלים החינוכיים החמורים מהם סובלת המערכת הכללית.

בשובו מושם דגש על אווירה חינוכית וערכית תוך שמירה על כבוד ומשמעת ורמת לימודים גבוהה.
התלמידים מתחנכים ע"פ מורשת ישראל, מתחברים לערכי היהדות המסורתית, ולומדים לכבד ולאהוב את ארצם ואת עמם.
אווירת הרצינות והכבוד השוררת בביה"ס, תורמת רבות להעלאת הישגיהם הלימודיים של התלמידים, ומסייעת להתפתח בצורה איכותית, ולהתקדם מכל הבחינות.

החטיבה והתיכון של שובו פ"ת עושים את מירב המאמצים כדי לקדם את תלמידיהם ולמצות את יכולתם. התיכון והחטיבה פועלים על פי כל ההנחיות ותכניות הלימודים העדכניות של משרד החינוך. מקצועות הלימוד, יחידות הלימוד והספרים, נבחרים בקפידה בכדי לעמוד בדרישות הפיקוח ולהביא את התלמידים לרמת הידע המקסימלית הנדרשת מהם למבחני בגרות.
על פי הסקרים וחישובים סטטיסטיים שנערכו בין בוגרי "שובו": 87% מהתלמידים הצליחו לעבור את בחינות הבגרות, וממוצע הציונים הכללי בבגרות עומד על 85%.
חלק מהבוגרים אף הגיעו להישגים ברמה ארצית וחלקם אף ייצגו את רשת שובו ומדינת ישראל בתחרויות בינלאומיות למדענים צעירים ונוער שוחר מדע.
חטיבת הביניים משתתפת במכון ויצמן למדעים בפרויקט ייחודי צמ"ד – צעירים במדע.

דבר המנהלת

הורים יקרים, שלום וברכה

זכיתי,
זכיתי להשתלב במארג היפיפה הזה, פינת חמד של מצוינות לימודית, הקניית ידע, ביסוסו והטמעתו, תוך חקירה וגילוי כשרונות, כשלא פחות מכך ואף יותר, לצד כל אלו- ערכים של ערבות הדדית, של זהות והזדהות יהודית, ערכים של אהבת האדם, השני והמולדת.

דורות של ידע, תבונה וחכמה גדלים בבית ספרנו. בצניעות ובענווה, באהבה ובכבוד, בחן ובהומור. 

תלמידותינו האהובות גדלות ומטפחות את אישיותן תודות למאמצים הבלתי נלאים שלהן להצליח ברמה הלימודית הגבוהה ביותר, להשקיע את מיטב הכישורים והכוחות ולתת מעצמן מכל הלב, לכל אחד.

מיטב שובו הינו בית ספר, אבל לא רק. הוא לא כפר ירוק ולא שמיים תכולים, הוא לא עיר של ידע ולא חממה פסטורלית, הוא גם וגם וגם וגם ואף יותר ויותר ויותר…

חטיבה ותיכון מיטב שובו פתח תקוה- חורט על דגלו שלוש אמונות בוערות, המחייבות כל מחנך למען תעשה מלאכתו נאמנה- אמונה בבורא, אמונה בצדקת הדרך ואמונה בתלמידה!

האמונה בבורא מאפשרת לנו להתקיים בידיעה שאנחנו מושגחים מלמעלה ויש מי שמנווט את ספינת חיינו באופן הטוב לנו ביותר. זהותנו כעם ויכולת ההישרדות של היהודי מאז אבינו אברהם ועד בכלל, היא דווקא בזכות ההבנה שאיננו כל יכולים ולא עלינו העולם עומד. היכולת להרפות גם היא מכח האמונה בבורא. לצד הצורך להתאמץ ולהגשים יעוד ומטרה שהוא, מנהיג העולם הקצה לנו, ובזכותה אנחנו כאן. 

האמונה בצדקת הדרך– מעוררת אותנו כל בקר להבין כצוות חינוכי, שבידינו המפתחות לגידול הדור הבא והטמעת המסרים היא שליחותינו. אנו, הצוות החינוכי, מאמין כי ידע הוא כח! מאמץ בגיל ההתבגרות הוא למידה ותשתית לחיים הבוגרים. אנחנו מאמינות בחינוך מתוך אהבה והכלה, קבלה ונתינת הזדמנות. צדקת הדרך מובילה אותנו לביטחון ורוגע במלאכת החינוך, זהו רוגע שאנו משדרות לתלמידות וסוחפות אותן איתנו להאמין בצדקת השביל, אף אם הוא קשה.

האמונה בתלמידה היא הסוד הכי שמור בליבו של כל איש חינוך. אילולי האמונה הזו, לא נצלח אף יום. אין בנו זיוף, חלילה, ולא משוא פנים, כולן אהובות, כולן ברורות, לכולן באופן עמוק מגיע להרגיש נאהבות ומוכשרות לידינו. האמונה התמימה ביכולת של כל אחת, מאפשרת לנו לבנות תוכנית יעודית לכל אחת ואחת מהתלמידות וכך אנחנו מצליחות, ברוך ה', לראות בהצלחתן המקסימלית.

חטיבה ותיכון מיטב שובו, הוא מן המיטב שבתיכונים בארץ כולה. 

זכינו להיות ברשימת התיכונים המצטיינים של משרד החינוך וגאוותי בתלמידות ובמורות על כך.

זכיתי במיטב הזה, אני מודעת לחובה הגדולה ולשליחות העצומה העומדות לצד הזכות המופלאה הזו. כל בקר בעת שאני בדרכי לעבודה, ולפני שאני פותחת את דלת חדרי לעוד יום מאתגר, איני שוכחת לשאת תפילה ולבקש "יהי רצון… אלוקי… ותצילני מכל מכשול, … הן בהוראה והן בלימוד… גל עיניי ואביטה נפלאות"

אני מודה  לכם הורים יקרים, על האמון הרב שאתם נותנים בנו בכל יום שביתכם באה אלינו, ומבטיחה שאנו ראויים באמת לאמון הזה מצידכם.

בידידות ובנאמנות,
המנהלת,
פייגי קרומן.

צוות מוביל

צוות ההוראה המסור הינו מטובי המורים.
כולם בעלי תארים, גישה חינוכית וניסיון בהגשה לבגרויות.
אנו עושים את המיטב והמרב למען הצלחת תלמידנו בבחינות הבגרות
תוך שאנו מקפידים להקנות להם ערכים ולהעשיר את עולמם ככל שביכולתנו
על מנת שיצאו מצוינים בערכים ומצוינים בהישגים.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן